DFC- domofony Łódź Na tej stronie znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania. Zanim zwrócicie się Państwo do nas z jakimś pytaniem, prosimy o sprawdzenie, czy nie znajduje się ono na poniższej liście. Jeżeli jest to typowy problem, to korzystając z poniższej listy uzyskacie Państwo natychmiastową odpowiedź, bez oczekiwania na odpowiedź z naszej strony.Słuchawka mojego dmofonu nie dzwoni. U sąsiadów domofon działa prawidłowo. Co należy zrobić?
 • jeżeli twoja słuchawka posiada wyłącznik wywołania sprawdź, czy jest on w pozycji "włączone" . Jeżeli nie wiesz jaka to pozycja, to zmień ustawienie przełącznika i spróbuj ponownie zadzwonić do mieszkania.
 • sprawdź, czy słuchawka jest dobrze odłożona. LI>jeżeli twój unifon (słuchawka) wygląda na sprawny, to skontaktuj się z naszą firmą.
  POWRÓTElektrozaczep przy moich drzwiach ciągle brzęczy, a drzwi pozostają otwarte. Dlaczego się tak dzieje?
Najprawdopodobniej u jednego z lokatorów klatki zablokował się przycisk zaczepu w unifonie. W pierwszej kolejności sprawdź ten przycisk w swoim unifonie. Jeżeli to możliwe poproś sąsiadów, aby zrobili to samo. Jeżeli usterka nie zniknie zgłoś usterkę w naszej firmie.
  POWRÓTChcę wymienić słuchawkę domofonu w bloku spółdzielczym. Czy wszystkie unifony są jednakowe i można je dowolnie zamieniać?
Obecnie na rynku funkcjonuje wiele różnych rozwiązań domofonów. Wiele z nich wymaga określonego typu unifonu. Dotyczy to zwłaszcza domofonów cyfrowych, gdzie każda firma stosuje własne rozwiązania i unifony, a zamiana słuchawek nie jest możliwa. W unifonach analogowych wybór jest większy, jednak unifony często wymagają przeróbki. Przy doborze unifonu należy uwzględnić liczbę przewodów dochodzących do aparatu, rodzaj wywołania (brzęczyk, sygnał elektroniczny), sposób sterowania elektrozaczepem. Każdy z producentów stosuje inne oznaczenia zacisków, trzeba więc zidentyfikować funkcje i ustalić pod jakie zaciski w nowym unifonie je podłączyć . Generalnie wymiana unifonu w niektórych przypadkach jest dosyć skomplikowania, a samodzielna wymiana może doprowadzić do uszkodzenia całego domofonu.
  POWRÓTCzy unifon muszę kupić we własnym zakresie i kto ponosi koszty nowej słuchawki i wymiany?
Nasza firma posiada szeroki wybór słuchawek do unifonów. Zgłaszający zgłoszenie może wybrać jeden z oferowanych przez nas modeli unifonów. Może też kupić słuchawkę we własnym zakresie, powinien jednak wcześniej ustalić, czy słuchawka ta będzie pracowała w jego instalacji domofonowej. W budynkach, z którymi nasza firma podpisała umowę, wymiana unifonu zakupionego przez klienta jest bezpłatna. W pozostałych przypadkach koszty wymiany aparatu ponosi zleceniodawca.
  POWRÓTCzy wraz z wymianą słuchawki zmieni się sygnał dzwonienia słuchawki domofonu?
Nie. O sygnale dzwonienia unifonu decyduje centrala domofonu, i to ona odpowiada za sygnał wywołania. Jest on jednakowy we wszystkich mieszkaniach. W domofonach cyfrowych CD-2500 z centralą EC-2501 każdy lokator może wybrać jeden z 8 tonów wywołania.
  POWRÓTCzy między słuchawkami możliwa jest łączność wewnętrzna (interkom)?
Ta funkcja dostępna jest tylko w domofonach cyfrowych Codi. W domofonach cyfrowych firmy Laskomex nie ma łączności wewnętrznej. W domofonach analogowych łączność wewnętrzna jest możliwa, ale tylko w niewielkich instalacjach, składających sie z kilku słuchawek. W domofonach analogowych montowanych w blokach łączność wewnętrzna nie jest zazwyczaj możliwa.
  POWRÓTCzy można zmienić kod zamka szyfrowego w domofonie CD-2000/2500/3000 na inny?
Czy można zmienić kod zamka szyfrowego w domofonie CD-2000/2500/3000 na inny? Tak. Lokator może zmienić kod zamka szyfrowego na inny. Operację taką przeprowadza się z klawiatury domofonu przy pomocy osoby w mieszkaniu. Przebieg operacji jest następujący:
 • nawiązać połączenie z lokalem (wybrać z klawiatury numer mieszkania)
 • w domofonach Laskomex wcisną przycisk z symbolem klucza, w domofonie Codi przycisk *
 • poprosić osobę w mieszkaniu o trzykrotne wciśnięcie klawisza zwalniającego zaczep
 • w domofonach Laskomex wprowadzić stary kod zamka (w domofonach Codi ten etap pomijamy)
 • wprowadzić nowy, czterocyfrowy kod zamka szyfrowego
 • poprosić osobę w mieszkaniu o odłożenie słuchawki.
 • sprawdzić działanie nowego kodu.
Kod należy zmieniać z rozwagą. Utrata kodu może wymagać interwencji instalatora, który musi wprowadzić nowy kod do centrali. Koszty tej operacji ponosi lokator.
  POWRÓTZgubiłem kod zamka szyfrowego do domofonu. Czy mogę go zmienić na inny?
Jeżeli zaginął oryginalny kod, to należy skontaktować się z instalatorem i poprosić o podanie tego kodu. Aby zmienić kod zamka szyfrowego w domofonie CD-2000/2500/3000 trzeba znać stary kod. Jeżeli kod był zmieniany przez lokatorów, to konieczna będzie wizyta instalatora, który zmieni kod na nowy. Zmiana kodu przez lokatora wymaga podania aktualnego kodu zamka, więc jeżeli nie jest on znany to takiej operacji nie uda się przeprowadzić.
  POWRÓTZgubiłem klucz DALLAS do domofonu CD-2500. Co zrobić w tej sytuacji
Należy zgłosić ten fakt do naszego biura. Usuniemy z pamięci domofonu stary klucz i zastąpimy go nowym. Nasz pracownik musi ponownie zaprogramować wszystkie pozostałe klucze przyporządkowane do numeru lokalu, w którym zginął klucz. Nasz pracownik musi się umówić i spotkać z jednym z lokatorów, by wręczyć mu nowy klucz i ponownie zaprogramować te, które pozostał (lokator musi je mieć przy sobie)
  POWRÓTSłuchawka domofonu CD-2500 dzwoni zbyt cicho. Co można zrobić w tej sytuacji?
W domofonie CD-2500 nie ma możliwości zmiany głośności wywołania. W ekstremalnych przypadkach (np. w mieszkaniach osób niesłyszących) można wykorzystać dodatkową sygnalizację akustyczną lub optyczną. Może to być dzwonek, lampa, lub oba urządzenia jednocześnie. Sygnalizator musi być zasilany z oddzielnego transformatora (12-24 V AC) a w unifonie należy zamontować dodatkowy moduł sterowania
  POWRÓTCzy z domofonu można sterować napędem bramy wjazdowej?
Czy z domofonu można sterować napędem bramy wjazdowej? Tak. Wymagany jest jednak unifon z dodatkowym przyciskiem i odpowiednio wykonana instalacja elektryczna. Bramą można sterować zarówno w domofonach cyfrowych jak i domofonach analogowych
  POWRÓTJestem właścicielem budynku, w którym chcę zainstalować domofon. Obecnie układana jest instalacja elektryczna. Jakie ułożyć przewody do instalacji domofonowej?
W takim przypadku najlepiej poprosić o konsultacje z naszą firmą. Rodzaj i ilość przewodów zależy od tego, jakie zostanie wybrane urządzenie. Producenci domofonów i wideodomofonów stosują różne rozwiązania techniczne w swoich wyrobach, a co za tym idzie wymagają również stosowania różnych przewodów. Jeżeli sprzęt zostanie zakupiony wcześniej, to instalację należy wykonać zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi. Jeżeli nie, to należy wybrać określone rozwiązanie i poprosić handlowca lub producenta o wytyczne do wykonania instalacji elektrycznej. Ogólnie należy pamiętać o następujących zasadach.
 • Zawsze wybierać przewody z ilością żył większą niż zaleca producent.
 • W ziemi należy układać tylko przewody z zabezpieczeniem przeciwilgociowym.
 • Sprawdzić jakie są minimalne przekroje wymagane przez urządzenia. Wybierać kable o odpowiednim przekroju, lub kable z odpowiednim zapasem żył, pozwalające na dublowanie połaczeń
  POWRÓTKupiłem mieszkanie w bloku. Niestety, poprzedni lokator nie zamontował domofonu. Czy w moim mieszkaniu można podłączyć słuchawkę do istniejącego w klatce domofonu?
Tak, jest to możliwe. Jeżeli firma wykonująca instalację elektryczną przewidziała taką możliwość to wystarczy zainstalować nową słuchawkę i podłączyć ją do domofonu. Niekiedy zdarzają się jednak sytuację, że brakuje przewodów, lub przycisków w bramofonie do podłączenia kolejnego unifonu- w takim przypadku operacja taka może się wiązać z dodatkowymi kosztami związanymi z wymianą bramofonu lub instalacji elektrycznej
  POWRÓTCzy można podłączyć kilka słuchawek tak, by dzwoniły jednocześnie?
Tak. W domofonach cyfrowych firmy Laskomex można podłączyć maksymalnie dwie słuchawki z jednym numerem.W domofonach analogowych liczba słuchawek podłączonych pod jeden numer nie powinna przekroczyć czterech.
  POWRÓTCopyright Bartłomiej Pietrzak © 1999-2006